Vize Başvuru - Takip

Vize başvurusu yapacak kişilerin dikkatine;

Tamamlamış olduğunuz  evraklarınız ile birlikte vize başvuru kuralları  sözleşmesini imzalayarak firmamıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Arbeta Turizm vize departmanı olarak bireysel ve kurumsal seyahat organizasyonlarınız için uzman kadromuz ile tüm dünya ülkeleri vize başvurularında hizmet vermekteyiz.

Vize ilgili tüm talepleriniz için ilgili bilgili formunu doldurmanız durumunda vize departmanı uzmanlarımız size ulaşarak gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

Vize Başvuru Adımları;

 • Vize uzmanlarımız ile iletişime geçerek, başvuru yapmak istediğiniz ülkeyi belirtiniz. İlgili kişi tarafından size bu başvuru için hazırlamanız gereken evraklar mail olarak iletilecektir.
 • Size iletilen bu evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayınız ve dosyanızı tamamlayınız. Eksik evrakla teslim edilen dosyalar başvuru işlemlerinin uzamasına ve zaman kaybına yol açmaktadır. Konsolosluklar tarafından dosya içerisinde bulunan evrakların durumuna göre yeni belgeler talep edebilmektedir ve bu ilave olarak talep edilen belgelerinde başvuru sahibi tarafından hazırlanması zorunludur.
 • Eksiksiz olarak hazırladığınız evraklarınızı tarafınıza ileten adrese kargo yolu ile yada ofisimizi ziyaret ederek teslim ediniz.
 • Ofisimize ulaşan evraklarınız vize uzmanlarımız tarafından kontrol edilecek ve evraklarınızın başvuruya uygunluğu, eksik yada hatalı belgeler olması durumunda size bilgi verilecektir. Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri için konsolosluk tarafından verilen ilk uygun güne randevu alınarak kişilere uygunluğu konusunda bilgi verilecektir. Parmak izi kurallarına uygun olan randevuya gelmesine gerek olmayan yada uygun olmayıp başvuruya şahsen katılımı gerekecek kişiler bilgilendirilecektir.
 • Randevu günü gerekli tüm başvuru işlemleri vize uzmanımız tarafından gerçekleştirilecektir. Randevuya şahsen katılması gereken kişilere de vize uzmanımız başvuru merkezinde refakat edecektir.
 • Vize başvurusu için gerekli süre tamamlandığında pasaport ilgili başvuru merkezine geri gelir ve vize uzmanımız tarafından pasaport teslim alınarak ofisimize ulaştırılır. Kişinin talebine göre kargo yoluyla yada kişi şahsen ofimize gelerek pasaportunu teslim alabilir.

Önemli Bilgiler;

 • Vize işlemlerinin sonuçlanma süresi başvuru yapılan konsoloslukların kendi prensiplerine göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Arbeta Turizm vize departmanı, vize işlemlerinizi sizin adınıza doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için başvuru sahibi ve konsolosluk arasında köprü görevi gören aracı bir firmadır. Vize işlemlerinin sonuçlanması ve vizelerin onay konusunda tüm yetkili ve karar mercii konsolosluklardır.
 • Başvuru için firmamıza teslim ettiğiniz pasaportun geçerlilik süresi çok önemlidir. Pasaportunuzun kalan kullanım süresini mutlaka kontrol ediniz. Ve pasaportunuzda vize ve kaşe için gerekli boş sayfa olmasına dikkat ediniz.
 • Pasaportunuzda yıpranmış veya yırtılmış sayfa bulunmamasına dikkat ediniz, böyle bir sorunla karşılaşmanız durumunda pasaportunuzu mutlaka başvuru öncesi yenileyiniz.
 • Başvurularda şahsen randevuya gitmeniz durumunda,  mülakat sırasında başvuru merkezinde yada konsoloslukta bulunan yetkilinin sorularına doğru yanıtlar vermeniz önemlidir.
 • Seyahat edilecek ülke vize başvurusu öncesi mutlaka belirlenmelidir. Özellikle Schengen ülkelerine yapılacak olan seyahatlerde ilk giriş yapılacak olan ülkeden vize alınmalıdır.
 • Konsolosluklar vize için gerekli bilgi ve belgeleri her an değiştirebilmektedirler.