Toplantılarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Dijitalleşen dünyada şirketlere maliyetlerini düşürme imkanı sunan, birçok kişiyi online ortamda bir araya getirme imkanı sunan teknoloji platformu. Home Office çalışma tarzını bir süredir benimsiyor, deneyimliyor, tadıyor ve hayatımıza adapte etmeye çalışıyoruz. Uzmanların evde kal çağrısına uyduğumuz için daha önce birçoğumuzun aşina olduğu on-line toplantılar artık evlerden yapılıyor. Online toplantı elbette karantina sürecimize özgü gelişen bir durum değil. Özellikle yurt dışında ya da uzak mesafede bulunan müşteriler ile sık sık on-line toplantı yapıyorduk çoğumuz. Fakat şimdi işin içinde evden çalışma mecburiyeti olunca durum daha da ehemmiyet kazanıyor. Online toplantı nedir önce bunun tanımı ile başlayalım yazımıza.

Online toplantı ne demek, kısaca…

Alışık olduğumuz toplantılarla benzer olarak ilerlemesi ve “uzakları yakın etmesi” bakımından da sıkça başvurduğumuz bir yöntem. Online toplantı, çevirim için şeklinde ve tamamen insanların sanal ortamda buluşması ile yapılan toplantı çeşididir. Reel ortamdaki insanların sanal ortama taşınmasıdır da diyebiliriz. En az iki kişiden oluşan gruplarla internet üzerinden toplu görüşme sağlayabilir ve işlerinizi aksama olmadan sürdürebilirsiniz. Online toplantının amacı şu günlerde bir “zorunluluk” olsa da aslında pek çok amaca hizmet eder. Şu an toplantı yapmak için tek seçeneğimiz sanal toplantı platformları üzerinden on-line toplantı yapmak. Peki on-line toplantı neden işimize bu kadar yarar? Bu sorunun yanıtını birkaç madde ile verelim.

Zaman kaybını önler. Toplantı yapılacak kişilere, kurumlara, şirketlere ulaşmak için kat ettiğiniz yol süresini tamamen yok eder ve “tek tıkla” müşterilerinize, ekibinize ulaşmanızı sağlar.
Corona virüs nedeniyle evden çalışmak durumunda kaldığımız bu dönemde özellikle iş verenlerin en büyük korkularından biri çalışan veriminin düşmesi. İş veren tarafından home Office çalışma ortamına alışık olmayanlar için bir “rehavet kapısı” olarak görülen evden çalışmak her zaman endişe verici olmuştur. Fakat online toplantılar sayesinde ekip hızlıca toplanabilir ve böylece işler yine aynı şekilde “kontrol altında” yürür. Zaten tüm mesele de verimli olmak değil midir?

Arbeta Turizm olarak, yapmak istediğiniz toplantılarınızı dijital ortamda en güvenilir ve etkili altyapıya sahip iş ortaklarımız ile sorunsuz bir şekilde hayata geçiriyoruz. 

- Toplantı içeriğinin yürütülmesi aşaması

- Katılımcı bildirimleri ve davet süreci çalışmaları

- Tüm toplantının grafik ve video çalışmalarının hazırlanması

- Toplantı video kaydının oluştulması ve editlenerek katılımcılara ulaştırılması